Świat, którego już nie maJestem z miasta. Lubię sklepy całodobowe, podróże metrem i jedzenie w restauracjach. Lubię swoje maleńkie mieszkanie, hamak na tarasie i miętę w doniczkach. Ale biegnąc po schodach ruchomych, wsłuchana w szum samochodów, wpatrzona w światła milionów samotnych okien, tęsknię za innym niebem, innym powietrzem, innym życiem. 
 

Tęsknię tak prosto i naiwnie, bo tego świata już nie ma. A może nigdy nie było?


A może nigdy nie było smaku chleba świeżo upieczonego w piecu, kąpieli w cynowej balii w wodzie rozgrzanej letnim słońcem, zapachu nieba po burzy, dotyku dojrzałych kłosów łaskoczących ręce i policzki gdy biegło się przez pola aż po horyzont, aż po utratę tchu?


A może nikt nigdy nie tańczył boso w deszczu, nie całował pachnącego mlekiem nosa cielęcia, nie jadł malin prosto z krzaka i jabłek siedząc na drzewie? 


A może nie da się spać w stodole na sianie, czesać włosów palcami, kapać się w górskim strumieniu, budzić się wraz z poranną rosą, zasypiać słuchając szeptu gwiazd?


Ja, leniwy człowiek miasta, zatruty stworzonymi przez marketing potrzebami, tęsknię za wędrówkami bez celu, brudnymi butami, zapachem ogniska we włosach. Tęsknię za pieśnią lasów, pieśnią ptaków, pieśnią nieba bez granic.


Zanim świat za którym tęsknię stanie się tylko snem, zaplotę warkocze, wezmę za rękę dziecko, które podarował mi architekt gór i głębin oceanów i ruszę w drogę. Bo ta tęsknota musi w nas trwać.
8 komentarzy:

 1. Fajnie napisane. Z chęcią przeczytałam :) Taki świat jest piękny...

  OdpowiedzUsuń
 2. A spoko zapraszam do mnie u nas wszystkie te atrakcje na codzień. A cielaczki są nawet 3.

  OdpowiedzUsuń
 3. 45 yr old VP Sales Standford Gallo, hailing from Frontier enjoys watching movies like Mysterious Island and amateur radio. Took a trip to Teide National Park and drives a Ferrari 250 GT LWB Berlinetta Tour de France. Odwiedz ten link

  OdpowiedzUsuń
 4. o Jezu JAKIE TO PIĘKNE !!!!!!!!!
  czekam na wiosnę. gdy świat znowu zacznie PACHNIEĆ. i tego wszystkiego będzie można znów doświadczyć... uciec z miasta. położyć się w trawy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ładne zdjęcia! Czym Pani je robi? Ja też od jakiegoś czasu zastanawiam się nad rozpoczęciem swojej przygody z fotografią, jednak nie mogę sobie pozwolić na nowy sprzęt. Z tego powodu rozglądam się za używanymi aparatami cyfrowymi. Może w końcu na coś trafię.

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam czytać pani bloga! Wszystkie wpisy są bardzo interesujące, zwłaszcza, że lubię śledzić różne życiowe przemyślenia. Oprócz tego interesują mnie też rozmaite ciekawostki, takie jak np. ewolucja form pieniądza. Może stworzyłaby o tym Pani post?

  OdpowiedzUsuń