Powiedz jej toOstatnio pisałam o komplementach. O tym, jak bardzo ich potrzebujemy - niezależnie od tego, czy urodziliśmy się piękni czy zupełnie przeciętni. Dziś nauczymy się mówić komplementy. Dziewczyny, zapraszam na bardzo praktyczne ćwiczenie!

 
Komplementować można na wiele sposobów, zazwyczaj jednak odnosimy się do przedmiotów materialnych ("śliczna ta sukienka!"), zachowań ("wspaniała prezentacja!"), cech charakteru lub talentów ("masz wspaniały głos!"). Znacznie rzadziej mówimy o wyglądzie, a jeśli już, to o chwilowym wrażeniu ("ładnie w tym wyglądasz!). 

Z różnych powodów. Podziw dla urody innej kobiety może być opatrznie zrozumiany. Poza tym, niewiele osób potrafi właściwie przyjmować komplementy - bez odruchu skrępowania lub podejrzliwości.

To smutne. Wiele kobiet może nigdy nie dowiedzieć się, jakie są piękne.Ponieważ wierzę w ogromną moc komplementów, zdecydowałam się stworzyć banalne narzędzie ułatwiające komplementowanie koleżanek:


AAA ale jesteś piękna! 
Pomysł opiera się na popularnych facebookowych łańcuszkach: kopiujemy i modyfikujemy poniższy tekst dodając imiona naszych koleżanek i cechę, którą chcemy skomplementować. Pamiętajcie, że musi być to cecha fizyczna - włosy, cera, oczy, figura itd.AAA ale jesteś piękna!Kupię za wszelką cenę...

Przyjmę...

Chętnie przygarnę...

Wymienię się na...

Pilnie kupię...

 
 


przykład: 

AAA ale jesteś piękna!
Kupię za wszelką cenę włosy Kasi G.  
Wymienię się na nosy z Magdą S. 


itd. :)
Osoba, która otrzymała  komplement, może napisać swoje "ogłoszenie" i oznaczać kolejne dziewczyny. Zero stresów, zażenowania czy niezdarnych tłumaczeń. Czysta radość!Dziewczyny, do dzieła! 
PS. Jeśli chcecie zobaczyć, jak można to zrobić, zapraszam na mój prywatny profil.


 

4 komentarze:

  1. a jeszcze jedno chciałam napisac, ja lubię mówić ludziom komplementy i jak uważam że są ładni, nie raz Pani kelnerce czy ekspedientce powiedziałam: ale Pani śliczna, ale ma Pani sliczne oczy. Dodaję, że jestem hetero i że chcę by ta Pani wiedziała, że jest śliczna :)

    OdpowiedzUsuń
  2. 36 years old Executive Secretary Perry Noddle, hailing from Cowansville enjoys watching movies like "Awakening, The" and Foreign language learning. Took a trip to Chhatrapati Shivaji Terminus (formerly Victoria Terminus) and drives a Bentley 4 Litre "The Green Hornet". zobacz tutaj

    OdpowiedzUsuń