Na pokładzie jest bombaZdanie, które podkręca akcję w hollywoodzkich filmach. Zdanie, które budzi grozę w dziennikach telewizyjnych. Zdanie, którego nikt z nas nie chce nigdy usłyszeć. 


Boisz się psychopatów, religijnych samobójców, wojny i terroru. Przerażają Cię wizje śmierci w chmurach, w napadzie bankowym, w zawalonym budynku. 

A tymczasem… bomba jest W TOBIE.To mogą być różne, z pozoru banalne rzeczy. Z niektórymi przyszedłeś na świat – osobowość, oczy które widzą zbyt wiele, zbyt kruche serce. Inne przywiązuje Ci do duszy rodzina, przyjaciele, zwykła codzienność. Kompleksy, zranienia, porażki, wielkie i małe tragedie. 
Najgorsze są jednak te, które sam nosisz w kieszeni. Maleńkie ziarna samozniszczenia. Może Ci się wydawać, że nic nie znaczą, nikomu nie zagrażają. Nauczyłeś się z nimi żyć. Nawet nie zauważyłeś, że dawno rozerwały na strzępy Twoje uczucia, marzenia, relacje z ludźmi. Nienawiść. Zazdrość. Lenistwo. Nałogi. Z tej opresji nie wybawi Cię przystojny aktor, nie będzie ucieczki w slow-motion i zbiorowej owacji. Przez długie lata możesz nawet nie usłyszeć cichutkiego tykania zegara, który odlicza czas do eksplozji.
Skończ z udawaniem. Nie przyklejaj do ust sztucznego uśmiechu, nie znieczulaj się płytkimi przyjemnościami. 
Jeśli bomba jest w Tobie, nie dasz rady sam. 
Ktoś musi znaleźć i przeciąć ten czerwony kabel. Potrzebujesz sapera, który oczyści Twoją drogę z min, które własnoręcznie tam zakopałeś.Otwórz oczy zanim będzie za późno. Zrzuć z siebie ciężar, który nie pozwala Ci biec. Walcz o wolność, walcz o swoje życie i życie tych, których kochasz. 
Uciekaj. 

źródło zdjęcia: timehack.org


 

2 komentarze:

  1. You can't escape if you're running from yourself, jak śpiewali U2.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dobrze napisane! Chyba potrzebuję takiego sapera :))

    OdpowiedzUsuń