#wyzwanie10jakówI kolejny dowód na to, że blogosfera to realna siła, a nie cewebryci z parciem na Pudelka i #darylosu. Tym razem, wspierając Akademię Przyszłości, pomagają dzieciom z problematycznych rodzin.  Jak?


Czasami niewiele trzeba. Kilka cieplejszych słów, uścisk dłoni lub spacer do parku potrafią zmienić perspektywę myślenia, a nawet całe życie. Właśnie z tego założenia wyszli twórcy Akademii Przyszłości, którzy pomagają dzieciom z trudnych środowisk uwierzyć we własne siły i motywują do lepszego życia.  

Dzieci, dzięki wsparciu wolontariuszy – tutorów poznają swoje mocne strony i wzmacniają samoocenę, by poradzić sobie dzisiaj w szkole, a jutro w życiu. Najważniejszym celem tutorów jest pokazanie dzieciom, że nie są z góry skazane na żaden scenariusz. Mogą funkcjonować inaczej, poza schematem który narzuca im środowisko czy status materialny. Wychodzić poza szablony, truizmy. Stąd pomysł na akcję #wyzwanie10jaków którą zapoczątkował Janek z bloga Stay Fly:


"W akcji chodzi o to, że kreatywnie przerabiamy najbardziej oklepane porównania, żeby, tak jak Tutor pokazuje dziecku, że jest inna droga, udowodnić, że można złamać utarte schematy i nie wybierać oczywistej ścieżki." Do wyzwania nominowała mnie Agata z bloga Eksperymentalnie. Niestety, nie udało mi się dotrzymać terminu 24 godzin, więc z prawdziwą przyjemnością wykonam "karny przelew" na konto Akademii :)Oto moje "jaki":
 

 1. Klnie jak szewc. - Klnie jak kreatywny po przesłaniu poprawek klienta.
 2. Zabiera się jak pies do jeża. - Zabiera się jak dziecko do sprzątania pokoju.
 3. Proste jak drut. - Proste jak przepis na herbatę.
 4. Idzie jak krew z nosa. - Idzie jak załatwianie sprawy w polskim urzędzie.
 5. Brzydki jak noc listopadowa. - Brzydki jak Fiat Multipla. 
 6. Nudne jak flaki z olejem. - Nudne jak "Nad Niemnem".
 7. Kłamie jak z nut. - Kłamie jak CV.
 8. Wyskoczył jak Filip z konopi. - Wyskoczył jak pryszcz na nosie przed randką.
 9. Tani jak barszcz. - Tani jak obiad w Ikea.
 10. Siedzi cicho jak mysz pod miotłą. - Siedzi cicho jak dziecko, które robi coś zakazanego.
Do dalszej zabawy nominuję:


1. Natalię z bloga Nishka.
2. Asię z bloga Matka jest tylko jedna.
3. Marysię z bloga Mamy Gadżety.Macie 24 godziny, żeby podjąć #wyzwanie10jaków, w przeciwnym razie wpłacacie dyszkę na Akademię Przyszłości. Oczywiście najlepszą opcją jest zrobienie jednego i drugiego. 


O co i Was proszę :)
3 komentarze:

 1. No wiesz... ja się zaraz pakuję i wyjeżdżam! Ale spoko, wpłacę dyszkę albo dwie, a odpowiem po weekendzie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. 41 year-old Executive Secretary Isahella Cooksey, hailing from Manitouwadge enjoys watching movies like Iron Eagle IV and Brazilian jiu-jitsu. Took a trip to Historic Area of Willemstad and drives a Mercedes-Benz 540K Special Roadster. zobacz na stronie

  OdpowiedzUsuń