Marzenia się nie spełniająUrodziny, rocznice, święta... Te same życzenia. To samo zażenowanie, gdy śpiewają Ci "Sto Lat".

Im dłużej żyjesz, tym bardziej Cię to nudzi. Tym bardziej Cię to dręczy. Bo już wiesz, że marzenia się nie spełniają.
 
 Marzenia trzeba spełniać.  


Trzeba zakasać rękawy i ruszyć do roboty. I właśnie to nam się nie podoba. 

Bo przecież byłoby tak cudownie, gdyby wszystko działo się samorzutnie. Przypadkowe spotkanie z Księciem z Bajki. Wygrana na loterii. Włosy, które zawsze wyglądają idealnie. Zdrowie, które nigdy nie szwankuje.  

Jeśli nasze życie nam się nie podoba, krzyczymy że ludzie są podli, żyjemy w okropnym kraju, mamy koszmarną pracę i nikt nas nie kocha. Los nam nie sprzyja. 

Tak. Los nigdy nie sprzyja leniwym, zrzędzącym ludziom. Ludzie bierni nigdy nie będą żyli długo i szczęśliwie.

I właściwie po co mieliby żyć 100 lat?

Życzę Ci szczęścia...

...jakkolwiek będziesz je definiować. Nie pozwól, by ktokolwiek robił to za Ciebie. Nie pozwól innym zabijać Twoich marzeń. Sam wyznaczaj swoje ścieżki i bądź za nie odpowiedzialny. 
 
I pamiętaj, że szczęście nie kryje się w bogactwie i miłości innego człowieka. Szczęście zawsze nosimy w sobie.
Życzę Ci zdrowia...


... i szacunku do własnego ciała. Nie zapominaj o regularnych badaniach, zdrowym odżywianiu i ruchu. Pokochaj szum drzew bardziej niż szum komputerów.Życzę Ci miłości...

...do siebie i ludzi, których spotkasz na swojej drodze. Miłości naturalnej jak oddech. Życzę Ci mądrych oczu i dobrego serca. Miłość można znaleźć nie tylko w oczach partnera. 

Życzę Ci siły i determinacji w codziennej, zwykłej miłości. Niech nigdy nie zabraknie Ci sił, by podsycać płomień, doświadczać cudu przebaczenia.Życzę Ci sukcesu...

...bo daje człowiekowi spokojniejszy sen i wiele satysfakcji. Życzę Ci zatem niezaspokojonego głodu wiedzy i pracowitych rąk. Nigdy nie przestawaj się rozwijać. Polub ludzi, proś o pomoc i nigdy nie cofaj ręki przed potrzebującym.
Nie życzę Ci 100 lat...

...bo tyle nie będziesz żyć. Życzę Ci zatem tego, abyś każdy dzień witał jak swój ostatni. Tylko ludzie świadomie śmiertelni potrafią żyć mądrze.
Życzę Ci SPEŁNIANIA marzeń... 


5 komentarzy:

 1. Stella, pięknie to napisałaś. Cudne życzenia. Niech się spełnią ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale super wpisik ! Chyba gdzieś go sobie zapiszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wpis akurat w okolicach urodzin. Dziękuję :*

  OdpowiedzUsuń
 4. 24 yrs old Speech Pathologist Modestia Hassall, hailing from Brandon enjoys watching movies like "Christmas Toy, The" and Pottery. Took a trip to Strasbourg – Grande île and drives a Envoy XUV. Pelny raport

  OdpowiedzUsuń