Bring Your Kids to Work Day


"Bring/Take Your Kid to Work" to zwyczaj kultywowany w wielu korporacjach, głównie w krajach zachodnich. W Polsce też jest praktykowany, chociaż najczęściej... spontanicznie, czytaj: "są wakacje, nie mam co z dzieckiem zrobić", "przedszkole zamknięte do odwołania z powodu epidemii świnki".
Niemniej jednak otworzenie przed dzieckiem swojego świata jest niesamowitym doświadczeniem dla obu stron.   Ostatnio opowiadałam o tym znajomym. Mój Syn przyjechał do mnie na plan zdjęciowy - obejrzał gigantyczne reflektory na dźwigach, autokary ze sprzętem, jedzeniem i stanowiskami charakteryzatorskimi, scenografię, kamery... i powiedział tylko: "Wow, Mama! Ale masz świetną pracę, chciałbym pracować tak jak Ty!"I wiecie co?

Bywałam doceniona przez wielkich ludzi - szefów największych światowych firm, profesjonalistów różnych dziedzin. Ale nikt nigdy nie sprawił, że pękłam z dumy. Wystarczyło to jedno, proste zdanie z ust małego człowieka, na którym zależy mi najbardziej. 

Bo dla naszych dzieci wszystko co robimy ma wymiar niezwykłości. I nie ma większego znaczenia, jaki uprawiasz zawód - wszystko, absolutnie wszystko zachwyci Twoje dziecko. Wiem, bo sprawdzałam w warunkach biurowych - umiejętność posługiwania się ekspresem do kawy i zszywaczem do papieru bywa postrzegana jako supermoc :) 

Kiedy patrzysz na swoją pracę z perspektywy dziecka, odkrywasz zupełnie inne jej aspekty. Zazwyczaj wyłącznie zalety, o których wcześniej nie miałeś pojęcia, albo zupełnie o nich zapomniałeś.

Obserwowanie rodzica przy pracy pomaga również dziecku. Pozwala na obserwowanie go z innej perspektywy, uczy nowego szacunku do jego umiejętności i charakteru. Myślę, że duma z własnych rodziców jest dzieciom potrzebna do prawidłowego rozwoju.Zobaczcie, jak to robią zagranicą:


   Remiza strażacka

Kabina pilotów


Szpital

Hangary wojskowe

Studio telewizyjne

Siłą rzeczy najwięcej zdjęć w tym stylu mają celebryci. Może po prostu więcej im wolno? Ale sami zobaczcie, jak super to wygląda!


 

Will Smith z rodziną podczas premiery filmu

Alessandra Ambrosio z córką podczas sesji zdjęciowej

James Hetfield z córką na scenie

Gisele Bundchen karmi córkę w trakcie przygotowań do sesji zdjęciowej


Gwineth Paltrow z córką na koncercie "Coldplay". Mała Aplle podziwia swojego tatę na scenie

Beyonce i Jay-Z na scenie z córką Blue


Angelina Jolie z corką Vivienne na planie filmu "Czarownica"

Shakira i Pique z synkiem

Victoria Beckham z córką na pokazie mody

David Beckham zabrał córkę na pokaz mamy - Victorii
Posłanka PO Agnieszka Pomaska w czasie obrad sejmu


Europarlamentarzystka Licia Ronzulli


...i kilka lat później :)

Michelle Obama z córkami
Miranda Kerr przed pokazem Victoria's Secret

Piłkarze z rodzinami po meczach to zawsze rozczulający widok

Kanye West z North w studio nagraniowym

Obama z synem pracownika Białego Domu

Muzyk jazzowy Terence Blanchard występujący z córką

Sebastian Ingrosso, DJ z córką

Shakira z synkiem tuż przed swoim występem na Mundialu

I nasi siatkarze z synami :)Macie podobne doświadczenia?2 komentarze:

  1. Mój syn jest chyba trochę zawiedziony - "jak to mamo, tak cały dzień siedzisz przy komputerze? To Ty nic nie robisz w tej pracy..."

    OdpowiedzUsuń
  2. Franuś ma dopiero roczek a był ze mną w pracy już kilka razy. Kadrowe go bardzo lubią, wiec jak mam jakąś sprawę związana właśnie z urlopem macierzyńskim, zwolnieniem lub czymkolwiek innym związanym z byciem mamą to zabieram go ze sob, potrafi zdziałać cuda tym swoim zadziornym uśmiechem.

    OdpowiedzUsuń