Bring Your Kids to Work Day


"Bring/Take Your Kid to Work" to zwyczaj kultywowany w wielu korporacjach, głównie w krajach zachodnich. W Polsce też jest praktykowany, chociaż najczęściej... spontanicznie, czytaj: "są wakacje, nie mam co z dzieckiem zrobić", "przedszkole zamknięte do odwołania z powodu epidemii świnki".
Niemniej jednak otworzenie przed dzieckiem swojego świata jest niesamowitym doświadczeniem dla obu stron.   Ostatnio opowiadałam o tym znajomym. Mój Syn przyjechał do mnie na plan zdjęciowy - obejrzał gigantyczne reflektory na dźwigach, autokary ze sprzętem, jedzeniem i stanowiskami charakteryzatorskimi, scenografię, kamery... i powiedział tylko: "Wow, Mama! Ale masz świetną pracę, chciałbym pracować tak jak Ty!"I wiecie co?

Bywałam doceniona przez wielkich ludzi - szefów największych światowych firm, profesjonalistów różnych dziedzin. Ale nikt nigdy nie sprawił, że pękłam z dumy. Wystarczyło to jedno, proste zdanie z ust małego człowieka, na którym zależy mi najbardziej. 

Bo dla naszych dzieci wszystko co robimy ma wymiar niezwykłości. I nie ma większego znaczenia, jaki uprawiasz zawód - wszystko, absolutnie wszystko zachwyci Twoje dziecko. Wiem, bo sprawdzałam w warunkach biurowych - umiejętność posługiwania się ekspresem do kawy i zszywaczem do papieru bywa postrzegana jako supermoc :) 

Kiedy patrzysz na swoją pracę z perspektywy dziecka, odkrywasz zupełnie inne jej aspekty. Zazwyczaj wyłącznie zalety, o których wcześniej nie miałeś pojęcia, albo zupełnie o nich zapomniałeś.

Obserwowanie rodzica przy pracy pomaga również dziecku. Pozwala na obserwowanie go z innej perspektywy, uczy nowego szacunku do jego umiejętności i charakteru. Myślę, że duma z własnych rodziców jest dzieciom potrzebna do prawidłowego rozwoju.Zobaczcie, jak to robią zagranicą:


   Remiza strażacka

Kabina pilotów


Szpital

Hangary wojskowe

Studio telewizyjne

Siłą rzeczy najwięcej zdjęć w tym stylu mają celebryci. Może po prostu więcej im wolno? Ale sami zobaczcie, jak super to wygląda!


 

Will Smith z rodziną podczas premiery filmu

Alessandra Ambrosio z córką podczas sesji zdjęciowej

James Hetfield z córką na scenie

Gisele Bundchen karmi córkę w trakcie przygotowań do sesji zdjęciowej


Gwineth Paltrow z córką na koncercie "Coldplay". Mała Aplle podziwia swojego tatę na scenie

Beyonce i Jay-Z na scenie z córką Blue


Angelina Jolie z corką Vivienne na planie filmu "Czarownica"

Shakira i Pique z synkiem

Victoria Beckham z córką na pokazie mody

David Beckham zabrał córkę na pokaz mamy - Victorii
Posłanka PO Agnieszka Pomaska w czasie obrad sejmu


Europarlamentarzystka Licia Ronzulli


...i kilka lat później :)

Michelle Obama z córkami
Miranda Kerr przed pokazem Victoria's Secret

Piłkarze z rodzinami po meczach to zawsze rozczulający widok

Kanye West z North w studio nagraniowym

Obama z synem pracownika Białego Domu

Muzyk jazzowy Terence Blanchard występujący z córką

Sebastian Ingrosso, DJ z córką

Shakira z synkiem tuż przed swoim występem na Mundialu

I nasi siatkarze z synami :)Macie podobne doświadczenia?3 komentarze:

  1. Mój syn jest chyba trochę zawiedziony - "jak to mamo, tak cały dzień siedzisz przy komputerze? To Ty nic nie robisz w tej pracy..."

    OdpowiedzUsuń
  2. Franuś ma dopiero roczek a był ze mną w pracy już kilka razy. Kadrowe go bardzo lubią, wiec jak mam jakąś sprawę związana właśnie z urlopem macierzyńskim, zwolnieniem lub czymkolwiek innym związanym z byciem mamą to zabieram go ze sob, potrafi zdziałać cuda tym swoim zadziornym uśmiechem.

    OdpowiedzUsuń
  3. 22 yrs old Business Systems Development Analyst Taddeusz Gaylord, hailing from MacGregor enjoys watching movies like My Father the Hero and Skiing. Took a trip to Phoenix Islands Protected Area and drives a GM Futurliner. Nazwa domeny

    OdpowiedzUsuń