Czas do szkoły!


Dzieci zaczynają naukę 1. września. Muszą pojawiać się w szkole o określonej godzinie i uczyć się przedmiotów, których nienawidzą. Ty możesz uczyć się tego, co lubisz, w dowolnym miejscu i dogodnym dla Ciebie czasie. Zupełnie za darmo.

Uwielbiam internetowe kursy, zwłaszcza te certyfikowane i prowadzone przez zagraniczne, prestiżowe uczelnie. Chcecie wiedzieć, gdzie je znaleźć?Zagraniczne kursy 
(nauka w języku angielskim)


Wśród organizatorów kursów m.in.: University of Zurich, University of London, Brown University, Ecole Centrale Paris czy Yale.

Mnóstwo kursów z prawie każdej dziedziny wiedzy (od zaawansowanej informatyki, poprzez ekonomię, nauki przyrodnicze aż do psychologii i innych nauk społecznych) prowadzonych w blokach 4-12 tygodniowych. 
Współpracuje z British Council i większością brytyjskich i irlandzkich uczelni. Najwięcej kursów z zakresu nauk społecznych, pedagogiki, nauk przyrodniczych i lingwistyki.

edX 
Harvard, Berkeley, Columbia... czy muszę wymieniać więcej? Najlepsze amerykańskie i azjatyckie uniwersytety na wyciągnięcie ręki - i to dosłownie. Kopalnia wiedzy z informatyki, inżynierii i innych nauk ścisłych.

 

Kursy w języku polskim 
Najlepsze miejsce tego typu w polskim internecie. Akademia stworzona jest przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i współfinansowana przez Unię Europejską. Niezbędnik dla wszystkich, którzy chcą założyć własną firmę - znajdziemy tu mnóstwo certyfikowanych kursów z zakresu finansów, prawa, podatków i zarządzania. Ja wpadam tutaj na szkolenia z marketingu, sprzedaży, zarządzania strategicznego i umiejętności menadżerskich i osobistych. Szkolenia są bardzo szczegółowe, podane w atrakcyjnej, angażującej formie i... nie da się na nich oszukiwać - po każdym etapie czeka nas test sprawdzający, w jakim stopniu opanowaliśmy wiedzę.

 

 

 

 

Kursy zazwyczaj płatne, ale to niewielkie kwoty. Jeśli zapiszesz się na newsletter, może się zdarzyć, że kurs dostaniesz za darmo. Większość certyfikowanych szkoleń dotyczy coachingu i szeroko rozumianego zarządzania i umiejętności osobistych. Ja zrobiłam tam dwa kursy - ze sztuki perswazji i reklamy on-line. Nie są tak profesjonalne jak na PARP, ale można się dużo nauczyć.Doprawdy, szkoda nie skorzystać z darmowej możliwości zdobywania wiedzy. Ja zamierzam uczyć się do końca życia! :)


Źródło zdjęcia: picjumbo.com

5 komentarzy:

  1. Dzięki Stella, skorzystam na pewno.Radomska

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajnie, trzeba mówić o MOOC! Sama się pozapisywałam na kilka kursów i żadnego z nich nawet nie zaczęłam, jednak oferta jest tak szeroka i interesująca, że trzeba mądrze wybrać i się zmotywować!

    OdpowiedzUsuń
  3. świetne i baaaardzo przydatne,dzięki!

    OdpowiedzUsuń
  4. Świetne. Dziękuję. Zainteresowałeś mnie na tyle, że właśnie sie rejestruje

    OdpowiedzUsuń
  5. 41 year-old Geologist II Ferdinande Hurn, hailing from Baie-Comeau enjoys watching movies like Analyze This and Writing. Took a trip to Teide National Park and drives a Mercedes-Benz 500K Roadster. uzyskac wiecej

    OdpowiedzUsuń