Jak skutecznie i bezboleśnie popełnić samobójstwo?Żyją między nami. Ubierają się normalnie, piją kawę narzekając na pogodę, śmieją się z biurowych dowcipów. I nikt nie widzi, że oddychają tylko z przyzwyczajenia. I wbrew sobie.

   


Uśmiech potrafi doskonale zamaskować grymas bólu, piękne szaty przykryją najgłębsze rany.Tak naprawdę nikogo nie obchodzi to, kim naprawdę jesteś i co czujesz. Każdy z nas przeżywa własne tragedie, stacza własne wojny. Interesuje nas tylko nasz własny kawałek wszechświata. 


Dlatego tak bardzo mylimy się patrząc na życie innych.   


Single zazdroszczą zakochanym, żonaci zazdroszczą wolnym. Zazdrościmy ludziom, którym lepiej powodzi się finansowo, tym bardziej utalentowanym, tym atrakcyjniejszym od nas. Bo u nich trawa jest bardziej zielona, a niebo zawsze bezchmurne. 

Od kiedy zaczęliśmy dzielić się swoim życiem w mediach społecznościowych, jest jeszcze gorzej. Odgrywamy swoje najlepsze role przed innymi i samym sobą. Czytamy najlepsze książki, oglądamy ambitne filmy, jemy doskonale zbilansowane posiłki i stać nas na wakacje w ciepłych krajach. Dzielimy się tym, co piękne i radosne.  

Ale są wśród nas tacy, którzy dzielą się czymś zupełnie innym. Ludzie, którzy kiedyś z całych sił chcieli być śmiertelni. Bo każdy oddech rozrywał na strzępy ich dusze. Bo miesiącami, latami nawet, z bólem udawali życie. 


Ocaleni.


Ci, którzy znaleźli kotwicę, bezpieczny kawałek lądu. Ci, którzy spojrzeli w oczy największym ludzkim obawom, najczarniejszym ludzkim myślom. Którzy wykrzyczeli głośno zdania, które milcząco nosi w sobie każdy z nas. 


Czy jesteś od nich lepszy, bo nigdy nie bolało Cię życie? Czy może fanatycznie wierzysz, że problem nigdy Cię nie dotknie?

Bombę zawsze nosimy w sobie. Maleńkie ziarna samozniszczenia. To mogą być różne, z pozoru banalne rzeczy - oczy które widzą zbyt wiele, zbyt kruche serce, kompleksy, porażki, wielkie i małe tragedie. 


Jeśli pewnego dnia wszystko czym jesteś zamieni się w popiół, szukaj Ocalonych. Oni wiedzą, Oni pamiętają. I pomogą Ci odnaleźć drogę przez największy mrok.


Ocalałam.
Planujesz popełnić samobójstwo? Chcesz odebrać sobie życie? 

Zadzwoń, wygadaj się, zostań z nami!  

  116 123 – Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym 22 425 98 48 – Telefoniczna pierwsza pomoc psychologiczna 116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 801 120 002 – Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia” 800 112 800 – „Telefon Nadziei” dla kobiet w ciąży i matek w trudnej sytuacji życiowej


    2 komentarze:

  1. 23 year-old Account Coordinator Kori Hurn, hailing from Earlton enjoys watching movies like Song of the South and role-playing games. Took a trip to Teide National Park and drives a RX Hybrid. mozesz sprobowac tez z

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety takie przykre sytuacje zdarzają się każdego dnia. Każdy z nas gdy tylko zauważy, że z naszymi bliskimi dzieje się coś niepokojącego powinien zareagować. Ja również ostatnio mam pewne problemy, dlatego zdecydowałam się umówić do psychiatry. Toruń to miejscowość, w której mam wizytę.

    OdpowiedzUsuń